עוד בענין אווירת הלינץ'

זוכרים את הקטע ההיסטורי על ה"טיפול" שהעניקו חברי ההגנה בירושלים לערבים שנחשדו בהטרדת מינית של בנות ישראל?

אז בהמשך לאווירת הלינץ' בתקשורת הישראלית, הנה של קלמן ליבסקינד:-

לינץ'?

העיסוק המטורף במה שמכונה "הלינץ" בירושלים חרג מכל פרופורציה סבירה. לא משום שמדובר בארוע שאפשר להקל בו ראש אלא מכיוון שארועי אלימות קשים קורים כמה פעמים ביום בכיוון ההפוך ואז בוחרת התקשורת לא להביא אותם לידיעת הציבור. גרפיטי על קבר ערבי הוא סיפור. חילול בלתי פוסק של קברי יהודים בהר הזיתים לא מקבל מבזק. יהודי מרביץ לערבי הוא כותרת ראשית. עשרות בקבוקי תבערה וידויי אבנים של ערבים על יהודים לא זוכים לשורה. התירוץ הרגיל בהקשר הזה הוא שכאשר יהודי נוהג באלימות כלפי ערבי זה אדם שנשך כלב. זה החריג.
שתי הערות לי לעניין הזה. ראשית, אם זו אכן נקודת ההנחה, אני רוצה לשמוע אותה נאמרת בכלי התקשורת באופן ברור. העובדה הפשוטה לפיה הערבים הם הצד האלים, היא משהו שבתקשורת בדרך כלל נוטים שלא להגיד בקול. שנית, התקשורת אמורה להיות צינור מתווך בין המציאות לצרכן בבית. וכשאלף פיגועים של ערבים לא מדווחים ואחד של יהודי מככב במשך שבועיים בעמודים הראשונים, תמונת המציאות העוברת דרך העיתון או דרך המסך הביתה היא שבעיית האלימות נמצאת בצד היהודי.
אי אפשר להקל ראש בזה. אם העיתונות היתה מדווחת כפי שצריך על הטרור הערבי, הציבור היה דורש מלחמה עזה בו. כשהציבור לא יודע שהוא קיים, הוא נותר אדיש.

ועוד הערה קטנה בהקשר הזה: תמיד מומלץ לזכור שלמרות האלימות הקשה שהופנתה כלפי ג'מיל ג'ולאני, ערבים מסתובבים באזור "היהודי" של ירושלים בחופשיות מרובה. נסו לשאול את טכנאי הכבלים, שנכנס בטעות לעיסוויה, איך זה מרגיש כשזה הפוך ואיזה עמוד הוא קיבל בעיתון.

^

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s