הטור שלי במדור "מיקרוסקופ" ב"בשבע" גליון 514 מיום 18.10.2012

השלום מתחיל בתוכם

השבוע החמצתי עוד כנס אקדמי שעסק, בין היתר, גם בתקשורת ובהשפעתה בענייני חינוך, תרבות והסכסוך הישראלי-פלשתיני, אשר נערך במכללה האקדמית נתניה. אציג בפניכם טעימות של מחקר פלורליסטי ונטול הטיות אישיות, כאילו. במושב של "לימוד הנרטיב של הצד השני" היתה מרצה ממכון ון-ליר, ראש המכון לחינוך לדו-קיום יהודי-ערבי באוניברסיטת תל אביב, יו"ר 'הבית הפלשתיני לפתרונות מקצועיים' וגם סגן נשיא של 'אל-קאסמי' – המכללה אקדמית לחינוך, באקה אל-גרבייה. במושב על תפקיד האינטלקטואל והתקשורת בדיאלוג בין שתי החברות היו מרצים של האוניברסיטה העברית בירושלים ומכללת נתניה, איש עסקים פלשתיני וכתב בכיר של רשת אל-חורה בישראל. ח"כ אחמד טיבי השתתף וגם עו"ד בשאיר פהום-ג'יוסי, יו"ר המרכז היהודי-ערבי באוניברסיטת חיפה יחד עם מרזוק חלבי, סופר, משפטן ועיתונאי. לסיום היתה הרצאה על "נרטיב הפיוס" מפי ד"ר אפרים סנה, ח"כ מפלגת העבודה לשעבר.

ומכיוון שהמסר המועבר על ידי המראיינים והמנחים בכל מיני תוכניות אירוח ואקטואליה הוא ש"שלום עושים עם האויב", המסקנה שלי נוכח הכנס הזה היא שהמחנה הלאומי-אמוני בישראל פשוט לא שייך לנושא, או שהוא נתפש כמי שמיוצג נאמנה על ידי השמאל הישראלי…

כמובן, יש גם אפשרות שנקטו שם גישה אחרת: החרמת כל דעה שהיא קצת ימינה מן המרכז, שהרי בשיחה על שלום לא צריך לערב שום מתנחל, דתי או איש לאומי אחר. וכך יוצרים עולם תקשורתי-אקדמי סגור, בועה של מנותקים שמרחיקים מעצמם כל שייכות למה שבאמת מתרחש במדינתנו. הגישה של אנשי אקדמיה שפוסלים חתך גדול ומשמעותי בציבוריות הישראלית מהשתתפות בדיון אינטלקטואלי על פתרונות לסכסוך, היא הדרה מכוערת. מעניין איך התקשורת תדווח על האירוע הזה, אם בכלל.

ישראל מידד
^

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s