המשטרה מנסה להצטדק בקשר לתפילה יהודית בהר-הבית

התקבל:

אבל תחשבו רגע:

א. אז יש זכות תפילה אבל יש נושא אחר: בטחון הצבור או הסדר הציבורי. הרי כותב פרינטי שהמשטרה "מגבילה" את "תפילות היהודים". מגבילה, משמעה אינה "אוסרת".

אז מהן ההגבלות ומול איזו איומים או מצבים הם קיימים?

ואולי ניתן להורות למשטרה להיערך אחרת?

ב. ואם אלה היהודים שאינם מתפרעים במקום, כי אם המוסלמים, ואם המשטרה דואגת לסדר ולביטחון, אז זאת ההתפרעות המוסלמית שצריכה להיטפל ואולי תוך הגבלות עליהן??

שימו לב, תפילת מוסלמים כאילו מועדפת ואף לא אחד יחשוב להגביל את זכותם להתפלל – תוך דיכוי או, לפחות, אפליה של יהודים. הרי סעיף 1א בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו הקובע כי הערך היסודי של מדינת ישראל הוא "מדינה יהודית ודמוקרטית", לא?

ג. ואם בעבר, והיו מקרים כאלה, שהמשטרה כן יכלה לשמור על הסדר, מדוע לא באופן קבוע?

________________

עדכון:

ברקת רומז: הממשלה היא זו שמונעת תפילת יהודים בהר הבית, לא העיריה. דעתי היא: "יש לאפשר לכל המעוניין להתפלל בהר הבית".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ביקר השבוע (ג') בישיבת בני עקיבא נתיב מאיר. ברקת נפגש עם צוות המנהלים בראשות ראש הישיבה, הרב מאיר טויבר, והביע את מחויבותו לצמיחת הישיבה ושגשוגה בעתיד. זאת בעקבות הגידול המשמעותי במספר התלמידים בישיבה. ראש העיר שוחח עם תלמידי כיתות י"א-י"ב על מנהיגות, הצבת יעדים וחזון, וסיפר על ניסיונו האישי מאז היותו קצין צעיר בצנחנים, דרך ניסיונו העסקי, ועד לפיתוח מנהיגות ציבורית.

בתגובה לשאלות התלמידים אמר ראש העיר כי הוא התחייב בפני הרב מרדכי אליהו זצ"ל כי יפעל למינוי רב ציוני לירושלים. יחד עם זאת, ציין ברקת כי עקב הבחירות הכלליות הצפויות בעוד כשלושה חודשים ולאחר מכן הזמן הקצר הצפוי עד לבחירות לראשות העיר בעוד שנה, לדעתו לא ייבחר רב עיר עד לאחר הבחירות לראשות העיר. "אני פעלתי על מנת להקים את התשתית שתביא לבחירת רב עיר ציוני ואני פועל ומקווה שכך יהיה בהמשך", דברי ברקת. התלמידים שאלו את ברקת מה דעתו על איסור התפילה ליהודים בהר הבית. ברקת השיב כי הנושא אינו בתחום אחריותו אלא באחריות הממשלה, וכי דעתו האישית היא שיש לאפשר לכל המעוניין להתפלל בהר הבית.

^

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s