הטור שלי במדור "מיקרוסקופ" ב"בשבע" גליון 521 מיום 6.12.2012

הפשיסטים באים

עוד בפברואר השנה שמע רזי ברקאי מפי עו"ד נדב העצני בריאיון לתוכנית 'מה בוער' ש"מי שקורא לאחר פשיסט מנסה לטעון שהוא לא לגיטימי… חוק איסור לשון הרע קובע שכל מה שעלול לפגוע באדם הוא לשון הרע". זה היה לעניינה של תנועת 'אם תרצו'. ברקאי, כבנו של אחד מבכירי המפקדים של ההגנה, כבר ידע את זה. כי הרי מי אם לא דוד בן גוריון השתמש במינוח זה נגד יריביו בתנועה הרוויזיוניסטית של ז'בוטינסקי ובתנועת חרות של בגין. כנראה שבברנז'ה "פאשיסט" הוא מונח שעובר לסוחר ואינו נחשב למשהו רע, כי בשבוע שעבר אמר עמנואל רוזן בריאיון לערוץ 10 שקליפ הבחירות של זאב אלקין, 'אלקין סטייל', "זה קליפ פשיסטי לחלוטין". רוזן הוסיף שיש "אנשים עם נטיות פשיסטיות בליכוד, כמו למשל זאב אלקין ודני דנון".

ראוי שנציב התלונות ברשות השנייה יבחן מדוע המנחה, שרון גל, לא מנע שימוש במונח טעון זה לפחות בפעם השנייה, ולכל הפחות יש לנזוף בו שלא התעמת עם רוזן לגבי השימוש במונח שהוא בעייתי ביותר. בנוסף לכך, למה רוזן לא נשאל מדוע אינו משתמש במונח "קומוניסטית" נגד ח"כ שלי יחימוביץ', למשל. כי הרי ידוע שלפחות פעם אחת, בבחירות של 1996, היא הצביעה לרשימה המשותפת של חד"ש ובל"ד?

אבל הבה נהיה הוגנים ומאוזנים ונצטט דברים שנכתבו על ציפי לבני השבוע: "לא בטוח שהיא זוכרת את כל המשרדים שבהם כיהנה, כמעט בטוח שבאף משרד לא זוכרים אותה… היא לא הותירה שום חותם… אבא אבן לא דיבר על עצמו כפי שהיא מדברת על עצמה… (היא) חוזרת כעת, דרך החלון… תוך ביצוע שוד של ח"כים מקדימה". זו פרשנות נשכנית וביקורתית, אבל בגבולות המקובל. ומכיוון שאלה דברים שפרסם השבוע אמנון אברמוביץ' ב'ידיעות אחרונות', בוודאי יש להם תעודת כשרות מטעם הברנז'ה.

ישראל מידד

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s