התנכלות המשטרה לאש – קודש

המשטרה פשטה על אש קודש; חמישה נעצרו
לפנות בוקר פשטה המשטרה על היישוב אש קודש שבגוש שילה, עצרה חמישה תושבים והחרימה כלי נשק • תגובת היישוב: "אין הגיון בפשיטה לפנות בוקר כאילו אנו אויבים"
אלי שלזינגר, בחדרי חרדים

סדרת מעצרים בישוב אש קודש: לפנות בוקר פשטו כוחות רבים של משטרה ובילוש על היישוב אש קודש שבגוש שילה, נכנסו למספר בתים והחלו בחיפושים אחר ממצאים.החיפוש הסתיים בשעה 05:45 כאשר הכוחות עזבו עם חמישה עצורים מתושבי היישוב, נשואים ובעלי משפחות, בהם גם חייל צה"ל.במהלך החיפושים החרימה המשטרה נשק צבאי מסוג M-16 השייך ללוחם בכיתת הכוננות היישובית, וכן שני אקדחים עם תחמושת מתושב היישוב ומתושבת היישוב. התושבת לא נעצרה.ממשטרת ש"י נמסר, כי בעקבות סכסוך מתמשך בין תושבי הכפר הערבי קוצרה לתושבי מאחז 'אש קודש', שמתבטא בתקיפות הדדיות, הוטלה אחריות על יחידת ימ"ר ש"י.נפתחה חקירה סמויה על מספר אירועי אלימות בין הצדדים והיום לפנות בוקר בפעילות ימ"ר ש"י ויס"מ ש"י, בוצעו חמישה מעצרים של תושבי המאחז בשנות ה-20 לחייהם.מהיישוב אש קודש נמסר לסוכנות תצפית בתגובה למעצרים הלילה: "תושבי היישוב אש קודש מוחים נמרצות על התייחסות הבזויה של המשטרה לתושבים."אין שום הגיון המצדיק הגעה שכזו לפנות בוקר, בכוחות רבים כאילו אנו אויבים, להפוך לנו את הבתים בניגוד לכללי החיפוש כפי שנכתבו בצווים, ולהפחיד את ילדינו הקטנים במיטותיהם."היישוב אש קודש הוא יישוב שומר חוק, המשלם מיסים ומשרת בצבא ובשירות לאומי. המשטרה יודעת שלו היו מבקשת מהתושבים שנעצרו להתייצב לחקירה, הם היו מתייצבים. ובכל זאת החליטה מסיבות פוליטיות לפשוט על היישוב באמצע הלילה בסגנון פשיטה המזכיר לנו את שירותינו הצבאי ומעצרי מחבלים."לא ראינו שהפורעים שתקפו את יישובינו ואת מטעינו וכרמינו נעצרו, למרות שהוגשו תלונות בידי היישוב כנגד פורעים שתמונותיהם וצילומי וידאו שלהם ברשותנו ואף פורסמו בתקשורת. אנו תקווה שבית המשפט יבין את המציאות איתה אנו מתמודדים, ישחרר את גברי היישוב שנעצרו, ויטפל ביד קשה בפורעים הערבים המתקיפים אותנו."יש לציין כי היישוב אש קודש עומד על כך שבניגוד להודעת המשטרה על כך שלא נעצרו חיילים, אחד התושבים נעצר כאשר היה לבוש מדים ובדרכו לשירותו הצבאי הסדיר. כמו כן כל הנשקים והתחמושת שהוחרמו בידי המשטרה, היו נשקים ברשיון והוחזקו בהיתר".מעמותת חננו נמסר בתגובה למעצרים באש קודש: "המשטרה ממשיכה בניסיון לצייר כאלו המתנחלים הם האויב ומקור הצרות ביו"ש ובמדינה בכלל, בו בזמן שגם אם הטענות נכונות, מדובר באירוע קלאסי של הגנה עצמית מפני פורעים שחדרו ליישוב וסכנו את התושבים ואת רכושם. הדרך בה בחרה המשטרה לבצע את המעצר של אנשים מבוגרים ובעלי משפחות, כגנבים באישון לילה, מבלי שטרחה להזמין אותם קודם לחקירה קודם לכן, הינה פוליטית ושערורייתית".

_____________________

מאז הריסת עלי עין ע"י הצבא הבינו הערבים וידידיהם האנרכיסטים שאזור אש קודש הוא שולי וקטן ואיננו חשוב אפילו בעיני המתנחלים. לכן הם מיקדו התפרעויות קבועות כאן בכדי לייצר כותרות קבועות.   מגמה נוספת היא ליצר הבנה שיש כאן בס"ה נוער גבעות. בדיוק כמו ההתנהלות כנגד יצהר. יש לציין שבימים אלו אף צעיר ערבי איננו הולך להפגין ללא תשלום כספי מראש. מבחינתם זוהי עבודה. גם ביום השלג יצאו לעבודה (להפגין) תמורת התשלום.

המשטרה נמצאה נזופה בעקבות פציעה מירי של ערבי צעיר מקוצרה. מישהו במשטרה החליט כנראה שהתנפלות לילית על אש קודש תחזיר לה את הכבוד. ההתנפלות הלילית על משפחות וילדים היא בעינינו בלתי נסבלת. בעלי המשפחות הם אנשים ישרים עובדים ויצרניים. אפשר היה לתשאל אותם בצורה מכובדת.  אחד העצורים "יהודה הנדלר" הוא חבר הוועד המקומי שילה. אולם הערה קטנה הוא גם מזכיר יצהר.

אנו תושבי שילה והסביבה איננו מוכנים לסבול שהופכים את אחד הישובים שלנו לנידח ומורשה להתנפלויות.
הכוונה להפעיל פעילויות ציבור מרכזיות באש קודש בכדי להבהיר שהישוב אש קודש הוא מן החשובים ביותר באזורנו.

וגם

ביקור תמיכה וחיזוק של ראשי הישובים בגוש שילה, בעקבות אירועי ההתנכלויות מצד ערביי הכפר קוצרא כנגד תושבי הישוב אש קודש שבגוש שילה.

בין המשתתפים: רב הישוב שילה הרב אלחנן בנון, הרב בן ציון עמר רב הישוב שבות רחל נתן אנגלסמן, רפי פישר וחברי הועד המקומי גוש שילה.

החברים יצאו בקריאה לתושבי גוש שילה לבוא ולחזק את הישוב אש קודש בעמידתו האיתנה, וקריאה למשטרת ישראל להפסיק את ההתנכלות הלא מאוזנת של פריצה לבתים באישון לילה והפחדת משפחות עם ילדים.

 

^

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s