על חלמאות של עורך משנה

צביקה גוטליב כתב בלוג בנושא הר הבית כאן.

הנה תגובתי:

ע"מ צביקה:-
הנה הנוסח של סעיף 9 להסכם השלום עם ירדן –
"סעיף 9 – מקומות בעלי משמעות היסטורית ודתית ויחסים בין-דתיים
1. כל צד יאפשר חירות גישה למקומות בעלי משמעות דתית והיסטורית.

2. בהקשר זה, בהתאם להצהרת וושינגטון, ישראל מכבדת את תפקידה המיוחד הקיים של הממלכה ההאשמית של ירדן במקומות קדושים מוסלמיים בירושלים. בשעה שייערך המשא-ומתן על מעמד הקבע, תעניק ישראל עדיפות גבוהה לתפקיד הירדני ההיסטורי במקומות קדושים אלה.

3. הצדדים יפעלו יחד לקדם יחסים בין-דתיים בין שלוש הדתות המונותאיסטיות במטרה לפעול למען הבנה דתית, מחויבות מוסרית, חירות הפולחן הדתי, וסובלנות ושלום."

ראשית כל, אתה מוזמן לסייע לתרגם את העקרונות האלה למדיניות של שלום וקודם כל, לשכנע את בני הנוער המוסלמי המוסת אשר רוגם ומיידה ומשליך גם בקבוקי תבערה ולפעמים, גם מעבר לחומה על ראשיהם של מתפללים יהודים בכותל (עדיין לא פגעו באחת מ"נשות הכותל" אבל ברוך השם, לא כי אחרת תקום צעקה גדולה בתקשורת הבינלאומית נכון?

שנית, "תפקידה המיוחד" אינו אומר שיש לירדן ריבונות בהר, על ההר או מתחת להר. הוואקף הירדני ימשיך לנהל את הבניינים. לא כל הר הבית חייב להיות מתחם סגור בפני החוק הישראלי (החילוני) המבטיח זכות גישה ופולחן.

שלישית, אחרי הפסקת יידוי האבנים – ואולי גם צעקותיהם של אחמד טיבי וחבר מרעיו – האם תוכל לסייע בידינו לבצע חפירות ארכיאולוגיות שם? הרי עיתון "הארץ" תמך בחפירות בשטח G אולי אתה זוכר ואין כל סיבה להפלות בין קיצוני מוסלמי לקיצוני חרדי, נכון?

יש עוד כמה בקשות לי אבל בינתיים, אני רוצה לראות אם גישתך המתקדמת תעלה את כולנו על הדרך לשלום אמיתי, דו-קיום בין דתות ועוד.

^

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s