מהפך בסקר אודות תפילת יהודים בהר-הבית

סקר מדד השלום אוקטובר 2014: יחס לתפילה יהודים על הר הבית – הר הבית ותפילת יהודים עליו הפך בשנים האחרונות לנושא מרכזי בהגותם ובפעילותם של חוגים מתרחבים בציבור הישראלי-יהודי. לאחרונה גם הפכה שכיחה יותר התופעה של יהודים, ובכלל זה שרים וחברי כנסת, המנסים – חרף האיסורים החוקי וההלכתי – להתפלל בהר הבית. זאת בעידודם של מספר רבנים, שפרסמו פסיקות המתירות תפילה על ההר והדוחפים את המקבלים את סמכותם לעלות להתפלל במקום. היעד הסופי של פוסקים אלה ותלמידיהם היא להביא בסופו של דבר לשינוי במדיניות הממשלה האוסרת זאת בעיקר כדי למנוע חיכוך עם העולם המוסלמי. ממצאי הסקר מלמדים כי אמנם רוב בציבור היהודי (%56) תומך כיום בהמשך המדיניות האוסרת על יהודים להתפלל בהר הבית, אבל למעלה משליש (%38.5) סבורים שיש לבטל את האיסור גם אם השינוי יביא לשפיכות דמים.

ומחודש ספטמבר השנה?

תפילת יהודים על הר הבית: רוב הציבור היהודי (57%) תומך בכך שתתאפשר תפילת יהודים בהר הבית. זאת לעומת 81% מהערבים החושבים שלא צריך לאפשר זאת.

עדכון:-

האם צריך לתת ליהודים להתפלל על הר הבית?
42% בעד
36% נגד

סקר של קמיל פוקס עבור ערוץ 10.

עדכון מחודש אוקטובר:

תפילת יהודים בהר הבית. למעלה ממחצית מן המשיבים היהודים (58%) חושבים שבמצב הדברים כיום, לא צריך לאפשר ליהודים להתפלל על הר הבית. עם זאת, מדיניותו של נתניהו בעניין זה אינה זוכה לתמיכה רבה: לשאלה "האם לדעתך המדיניות של נתניהו בסכסוך עם העולם הערבי בשאלת התפילות על הר הבית היא טובה או גרועה מבחינת ישראל?", 49% השיבו שהיא גרועה מאוד או די גרועה, שעה שמעט יותר משליש (35.5%) היו בדעה שהיא טובה מאוד או די טובה. בציבור הערבי יש הסכמה רחבה (83.5%) שיהודים אינם צריכים להתפלל על הר הבית במצב הדברים כיום. כשני שלישים (65.5%) הגדירו את מדיניותו של נתניהו בעניין כגרועה מאוד או די גרועה.

^

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s