על תוכנית 'הבנ"ים'

אני אחראי על תופעת 'נוער הגבעות'. כך נאמר לי בכל הזדמנות. לשמחתי, התדירות ירדה מכיוון שההתפרצויות של גרפיטי, אלימות ועוד כמעט ונעלמו.

מעבר לכמות השולית של הדבר כ"מייצג" של המחנה האמוני-לאומי, אין ספק שהמעשים היו והינם פשעים, בלתי-מוןסריים, לא נכונים ופוגעים כבומברנג במפעל ההתיישבותי.

ועכשיו אני למד על 'תוכנית תהבנ"ים' למרות שהדבר התפרסם מזמן:

לאחרונה התקבלה במועצה האזורית מטה בנימין החלטה לקחת אחריות מלאה על הטיפול בנוער שנמצא בגבעות בבנימין, מתוך אותה הבנה שאלה הם בנינו. לשם כך נבנתה תכנית מערכתית מקיפה וכוללת שעשויה לתת מענה בר קיימא לנוער שנמצא כעת על הגבעות ואף להקטין ולמנוע נשירה של נוער נוסף לגבעות בעתיד – תכנית הבני"ם – המתייחסת אל ארבעת מעגלי ההשתייכות של הנערים, מתוך הבנה כי קיים הכרח לעסוק במקביל בכל ארבעת המעגלים, כיוון שהזנחת כל אחד מהם תוביל לאיבוד ההישגים באחרים. המעגלים המרכיבים את ראשי התיבות הבני"ם הם: בבתי הספר, בתי החינוך; ננוער, בנים ובנות שלנו הנמצאים בגבעות; ייישוב, קהילה, שייכות; םמשפחה. הורים, אחים.

לפי הידיעה שקראתי בשבועון "שביעי", גליון 246, 24.2.17, הוקצב כ- 3 מליון ש"ח לדבר.

עוד:

התכנית כוללת עבודה עם כל בני הנוער שנמצאים בשטחי המועצה גם אם הם אינם תושבי בנימין, ועבודה גם עם צעירים בגילאי 18-24 שנמצאים בגבעות. התייחסות נדרשת גם לנערות בעלות פרופיל דומה למרות שהן נמצאות פחות במוקד תשומת הלב הציבורית.

להשלמת התכנית – נדרש עיסוק גם בטיפול וגם במניעה, בכל מעגלי הפעילות, ושיתוף פעולה הדוק עם גורמי הרווחה, החינוך, הקב"סות והעמותות השונות הפועלות בתחום זה, הן בתחום המועצה והן מחוצה לה (כאשר מדובר בנער שמקום מגוריו המקורי איננו בבנימין).

 התכנית תכלול בין היתר עבודה של דמויות מוכרות שיצרו קשר משמעותי עם הנוער והצעירים,

סיוע להורים ולאחים, תושבי בנימין, המתמודדים עם נער שנמצא בגבעות; העלאת המודעות בקרב הצוותים החינוכיים, לתופעת הנשירה לגבעות, וכן איתור בני נוער הנמצאים בסיכון לנשירה במוסדות החינוך וטיפול בהם; חיזוק הקשר בין היישובים לגבעות והנעתם ללקיחת מידה של אחריות ומעורבות בנעשה בגבעות הסמוכות אליהם.

בהצלחה לעוסקים במלאכה קדושה זו ובתקווה לעתיד.

^

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s